Hanna Rodzińska

f_225_150_6316128_00___images_wystawy_rodzinska_hr-01.jpgHANNA RODZIŃSKA
Urodziła się w 1933 r. w Wilnie. W 1951 r. została przyjęta do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, skąd przeniosła się do Pracowni rzeźby profesora Bazylego Wojtowicza w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Inspiracje Anny Rodzińskiej  są namacalnie bliskie.  Wyobraźnię artystyczną  motywuje otaczająca rzeczywistość.   Zwierzęta,  rośliny, postacie  ulegają metamorfozom, a proste formy nabierają nowych wymiarów.  Rzeźby łączy synteza  i  harmonijną dynamikę.
„Fascynuje mnie forma: radość istnienia w niej, pasja nieustannej konfrontacji wyobraźni z faktem, niepojęty urok gry, odpowiedzialność za samoistną, autonomiczną egzystencję materialnego kształtu wraz z jego oddziaływaniem w świecie ludzkich doznań estetycznych, poza estetycznych oraz intelektualnych ujawniających bogactwo coraz to nowych znaczeń.”

44 x 27 cm
Portret Ewy, 1965, klinkier
44 x 27 cm

Prezentacja rzeźb, ich dostępność oraz ceny mają charakter orientacyjny i nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aktualną dostępność rzeźb, terminy dostawy i cenę prosimy uzgadniać telefonicznie lub przy pomocy poczty elektronicznej.