Franciszek Burkiewicz

Czytaj więcej...

FRANCISZEK BURKIEWICZ ( ur. 1910 w Berlinie,   zm.  2002 w Poznaniu). Studiował Państwowej Szkole Zdobniczej w Poznaniu (absolutorium  w 1935 r.) u prof. Prof. Jana Jerzego Wronieckiego i Karola Mondrala, a następnie w Akademii sztuk Pięknych w Warszawie u prof. Stanisława Ostoi – Chrostowskiego ( absolutorium w 1939 r, dyplom w 1947 r. )

Franciszek Prabucki

Czytaj więcej...FRANCISZEK PRABUCKI ( 1911 – 1973). Urodzony podobno na Pomorzu wg innych danych w Berlinie, po maturze przebywał we Wrocławiu, następnie studiował w prywatnej szkole Sztuk Pięknych w Berlinie. Dyplom uzyskał w roku 1936 lub 1937.

Józef Kaliszan

Czytaj więcej...JÓZEF KALISZAN ( ur. 1927 w Wilczynie k. Szamotuł zm.  2007 w  Kicinie) – rzeźbiarz, malarz, rysownik, grafik, scenograf. Studiował w poznańskiej PWSSP ( absolutorium w roku 1950) w pracowni Bazylego Wojtowicza. Praktykował również u Xawerego Dunikowskiego.


Hanna Rodzińska

Czytaj więcej...HANNA RODZIŃSKA
Urodziła się w 1933 r. w Wilnie. W 1951 r. została przyjęta do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, skąd przeniosła się do Pracowni rzeźby profesora Bazylego Wojtowicza w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Andrzej Kandziora

Czytaj więcej...ANDRZEJ KANDZIORA, urodził się  1928 r. w Poznaniu.  Studiował w poznańskiej PWSSP ( dyplom w 1949 r. ) u prof. prof. Jana Jerzego Wronieckiego, Karola Mondrala, Hipolita Polańskiego i Franciszka Burkiewicza.
Główną dziedziną twórczości jest grafika artystyczna, którą uprawia od końca lat 40.

Irena Rosińska

Czytaj więcej...IRENA ROSIŃSKA – MELNIK,
Urodziła się w 1937 r. Studiowała w PWSSP w Poznaniu, uzyskując dyplom w 1962 r.
W centrum jej artystycznych zainteresować znajduje się postać ludzka. Ekspresyjne formy i deformacje służą  podkreśleniu wyrazu przedstawienia. 

Benedykt Kasznia

Czytaj więcej...BENEDYKT KASZNIA,
Urodził się w 1927 roku w Koninie.
Studiował w poznańskiej PWSSP, uzyskując dyplom w roku 1956 r. Głównym tematem jego rzeźb jest człowiek i jego transformacje,  w których odbiega od sztuki przedstawieniowej w kierunku większej deformacji ,  nie tracąc jednak całkowitego kontaktu z naturą i formami organicznymi .

Irena Woch

Czytaj więcej...IRENA WOCH
Urodziła się w 1928 r. w Radomsku. Dyplom w dziedzinie rzeźby uzyskała w PWSSP w Poznaniu w roku 1955. W twórczości rzeźbiarskiej posługuje się najchętniej formami organicznymi i abstrakcyjnymi. 


Anna Krzymańska

Czytaj więcej...ANNA KRZYMAŃSKA urodziła się w 1932 r. w Poznaniu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych  z dyplomem w roku 1956. Zdobywała doświadczenia artystyczne i doskonaliła warsztat twórczy w czasie pobytów studyjnych w Rzymie i Sztokholmie.

Prezentacja rzeźb, ich dostępność oraz ceny mają charakter orientacyjny i nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aktualną dostępność rzeźb, terminy dostawy i cenę prosimy uzgadniać telefonicznie lub przy pomocy poczty elektronicznej.